Kediler için İtalyan modası

kedi-mobilyaları-aksesuarları

Kedi ebeveynlerine müjdem var! El yapımı İtalyan kedi mobilyaları buldum. Geçenlerde internette keşfettiğim bu marka kedilerin çok sevdiği tırmanma, tırmalama, sıçrama egzersizlerini keyifle gerçekleştirebilmeleri için tahta aksesuarlar tasarlıyor.

Evinizin dekoruyla uyum sağlayabilecek, şık ve kullanışlı mobilyalar yapan bu markanın adı da çok şeker: Athleticat. Fiyatlar biraz pahalı ama, sizin istediğiniz renklerde, üzerine kedinizin adını da yazdırabileceğiniz kişiye özel tasarımların olması bu markayı özel kılıyor. Piyasadaki zevksiz ve birbirinin aynısı kedi aksesuarlarından çok sıkılmıştım. Sitede, beş ayrı mobilya renginde kedi tuvaleti, merdiven, kedi evi, kedi yatağı gibi bir sürü mobilya seçeneği var. En kısa sürede duvara monte tırmalama tahtasından ve kedi patisi şeklindeki raflardan sipariş edeceğim.

Kedilerden bahsetmişken, ustadan kedilere dair alıntı yapmadan noktayı koymayalım:

“Hayvanın (kedinin) bu kendine özgü huylarına alışabilmek için izini sürüyordum, ama gizli köşelerini ve dinlenme yerlerini bulamamış, değişken keyfinin nedenlerini anlayamamıştım. Ona belli saatlerde yemek yemeyi, ben uyurken yatağıma çıkmamayı, sofradaki yiyecekleri koklamamayı öğretmek istedim. Evin bir savaş ganimeti olarak değil, kendisine verilmiş bir hak olarak onun evi olduğunu kediye bir türlü anlatamadım. Sonunda onu kendi havasına bıraktım.” Gabriel Garcia Marquez  

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: