Çantalar hazır mı?

Bayram tatili kapıya dayandı. Çantalar hazır mı? Bu bayram tercihimi Avrupa’dan yana yaptım. Bir haftalık bir seyahat olacak. Accuweather’den aldığım hava raporuna göre çantamı hazırladım. Rahat hareket etmeyi severim. Bu nedenle yolculuklarıma kolay taşınabilir ve hatta mümkünse kabine sığacak bir çantayla çıkmayı tercih ederim. Peki sen nasıl bir tatilcisin? Büyük valizsiz yolculuğa çıkamayanlardan mı yoksa bir backpacker mı?

Tatilde bana iki ayakkabı, biri şık diğerleri fonksiyonel (bol cepli, terletmeyen kumaş vb.) kıyafetler, fotoğraf makinesi, göz kalemi, allık ve kaş kaleminden oluşan bir kozmetik çantası, kitap, güneş gözlüğü, tüm kıyafetlerime uyum sağlayabilecek bir kolye veya bir çift küpe yeter de artar. Yaz aylarında bu listeye bikini, terlik, şapka gibi detayları da eklerim. Böylece sırt çantamla hızlı bir check in ve check out’a hazırım. Kış aylarında kalın kazaklar ve botlar söz konusu olunca iki kişi orta boy bir valize terfi ediyoruz tabii ki.

Gittiğim yerden kıyafet almayı severim. Bu yüzden taktiğim en azından bir iki parçayı bilerek eksik almaktır. Örneğin, Rodos’tan aldığım bikinileri ve terliği, Amsterdam’dan aldığım kar paltosunu, İskoçya’dan aldığım yağmurluk ve spor ayakkabılarını yıllardır kullanıyorum.

Bavula saç kurutma makinesinden, bornoza hatta nevresim takımına kadar her şeyini koyan arkadaşlarım oldu. Hala anlayamamışımdır tatilde rahat etmek ve dinlenmek istiyorsan o kocaman bavulu toplamakla neden kendine eziyet ediyorsun? Uzun lafın kısası şu yeşil çantayı yanıma alır, yola koyulurum.

Herkese keyifli bir sonbahar tatili dilerim!

fullsizerender

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: