İki yeni dizi önerisi

 

Soğuklar bastırdı, diziler yine baş tacı oldu diyerek başlayacaktım ama dün dağıtılan Golden Globe ödülleri güne damgasını vurdu. Ödüllerini çok yerinde bulduğum Little Big Lies (bugünlerde Türkiye’de ilgi gören Ufak Tefek Cinayetler‘in esinlendiği dizi olur kendisi) ve kitabını yıllar önce okuduğumda aklımı başımdan alan The Handmaid’s Tale‘i mutlaka izlemelisiniz.

Geçen yıl başarılı bulduğum dizilerle ilgili bir yazı yazmıştım. Heyecanla o dizilerin yeni sezonlarını beklerken, son bir ayda radarıma takılan iki dizi var ki, onları da buraya not düşmek isterim.

Dark

Netflix’in Almanca çekilen ilk dizisi, Dark’ı Stranger Things‘e benzetenler var. Evet, konusu bakımından önemli benzerlikler bulunsa da Dark adından da anlaşılacağı gibi daha karanlık, dramı daha yoğun bir bilim kurgu. Almanya’nın Winden kasabasında geçen dizi, 2019’da başlıyor fakat hikaye örgüsü 1986 ve 1953 yıllarına atlıyor. Neden bu yıllar, neden bu kasaba sorularına ilk sezonda bir miktar yanıt bulabiliyoruz. Nükleer santrallerde yaşanan kazalara atıfta bulunması bakımından, dram ve bilim kurgunun ölçüsünü iyi tutturmasından dolayı benden tam not aldı. Dizi tarzınız değilse bile şu introyu dinlemeden geçmeyin derim.

The Night Manager

Karanlık dizilerden içim sıkılmışken girdiğim bir arayışta karşıma çıktı bu BBC dizisi. James Bond tadında bir mini dizi. Başrolde Thor serisinin Loki’si olarak tanıdığımız Tom Hiddleston, kötü adam rolunde (Dr. House) Hugh Laurie ve Elizabeth Debicki var. Muhteşem Majorca görüntüleriyle dolu dizide bir miktar İstanbul çekimleri de var. Özetle macera, aşk, gerilim, çifte ajanlar, cinayetler, para, ihtişam…Bir kadın mıknatısı konumundaki Hiddleston soğuk ama seksi havasıyla kadınlara görsel bir ziyafet sunuyor. The Night Manager, izlemesi keyifli ve light bir dizi arayışında olanları sevindirecek.

3 thoughts on “İki yeni dizi önerisi

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: