Karantinada 4. gün

Bugün cuma ama diğer günlerden bir farkı yok çünkü ne restoran, ne cafe ne de bar açık. Evdeki bitki çayları ve greyfurt sularıyla bağışıklık sistemimizi desteklemeye devam ettiğimiz yeni bir gün.

Dün belediye başkanımız güzel bir haber verdi. Parkları ve bahçeleri kamuya açtıklarını, herkesin sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun davranmasını beklediklerini, toplu sporların hala yasak olduğunu belirtti.

Karantinada hareketsizlikten ve ister istemez karbonhidrat tükettiğimden kilo alacağım. Canım tatlı çekince, Refika’nın sağlıklı, unsuz ve şekersiz yulaflı muhallebi tarifini denedim. İçine badem ve yabanmersini katarak kendi zevkime göre biraz değiştirdim.

Bugün süpermarket alışverişine çıktık çünkü karantinanın daha sıkı tutulacağına dair söylentiler dolaşmaya başladı sosyal medyada. Gittiğimiz süpermarket Monoprix’de gıda reyonları doluydu. Kullan at eldivenlerle, zemin temizliğinde kullanılan ıslak bezler bitmişti sadece. Kasiyerlerin güvenliği için tavandan yere kadar sarkan naylonlar asılmış. Kasiyerle aranızda naylon bir duvar gibi ama ödemeyi yapabilmeniz için elinizin girebileceği kadar bir açıklık var. Markete belli aralarla ve marketten çıkan insan sayısı kadar müşteri alıyorlar. Kimi insanlar maskeli, kimileri hem eldivenli hem maskeli. Herkes birbiriyle mesafeyi koruma konusunda son derece hassas. Topluca aklımızı oynatmadan bu acaip günler bitecek mi? Hem akıl hem fiziksel sağlığınızın yerinde olduğu günler dilerim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: