Karantinada 5. gün

Sessiz bir cumartesi…Polis, hafta sonu olduğu için sokağa çıkma yasağını daha sıkı tutuyor. Parka doğru bir saatlik yürüyüş yapmak dışında bugün Roma İmparatoruluğu’yla ilgili bir belgesel izledik. Üç sezonu da bitirdik.

Öğleden sonrayı Mikado ve Set oynayarak geçirdik. Mikado benim için çocukluk demek. Fransa’da yeniden oynamaya başlayınca nostalji oldu benim için. Set ise, insana kafayı yedirten, kuralları doğru anlamanın bir kerede mümkün olmadığı deli bir oyun. Geçtiğimiz ekim ayında İstanbul’dan bizi ziyarete gelen arkadaşlarımızın ince düşünceli bu hediyesi karantinada kurtarıcımız oldu.

Akşamları 20.00’da Fransızlar sağlık emekçilerine destek olmak için alkışlama kampanyası başlatmıştı. Türkiye’dekinden daha önce başlayan bu eyleme, bizim sokaktan katılım olmuyordu bu akşama kadar. Karşı komşumuzun başlattığı alkışlara biz dahil 4 evden destek geldi. Koskoca bulvarda biraz sönük bir eylem oldu. Böyle çaresiz zamanlarda içimizdeki iyilik bizi kurtaracak. Umarım yarın daha geniş bir katılım olur. Sağlıklı günler dilerim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: