Karantinada 16. gün

Robert Kirkman/Angoulême 2020

Çok değil, bundan iki ay önce Angoulême’deki Uluslararası Çizgi Roman Festivali’ndeydim. The Walking Dead’in senaristi Robert Kirkman ile tanışmış, çizgi romanımı imzalatıyordum.

Yağmurlu bir gündü. Sabah 07.30 trenine ve festivale biletimi bir önceki gece son dakikada almıştım. Normalde biletim Cumartesi günü içindi. Fakat böyle bir fırsat bir daha elime geçmez diyerek ani bir kararla Perşembe günü de festivale gittim. Kapı açılışından iki saat önce Angoulême’deydim. Heyecan had safhadaydı. Yanımda serinin son albümünü getirmiştim. Fakat imza için standdan bir albüm almak gerekiyormuş. Ben de Michonne’nin Governor’dan intikamının yer aldığı albümü satın alıp imzalattım.

Festivalde bu yıl gezilecek çok fazla sergi vardı. Cumartesi günü gittiğimde The Walking Dead, çocukluğumuzun fantastik kahramanları Yakari ve Küçük Vampir, Jean Frisano ve Catherine Meurisse’nin sergilerini gezdim. Her yıl daha da güzelleşen ve anlam kazanan bu festival sabah gözümü açtığımdan beri beri aklımdaydı ve bugün güzel bir anımı yazmak istedim. Herkese sağlıklı günler.

One thought on “Karantinada 16. gün

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: