Karantinada 25. gün

Sonunda Mila için verdiğim sipariş geldi. Bu ay yedi yaşına giren kızıma doğum günü hediyesi olarak bir oyuncak, Pipolino (sağda) ve su pınarı aldık. Kediler taze suyu çok seviyor. Bu yüzden musluktan su içmeye bayılıyorlar. Sağlıklı olduğu için seramik seçtiğim yeni su pınarını uykudan kalkar kalkmaz denedi ve sonra da gün boyunca gidip gidip su içti.

Bugün yine market alışverişi yaptık çünkü akşama ziyafet vardı. Gurbette olabilecek en iyi rakı sofralarından birini hazırladık. Instagram’da da oldukça övgü aldı. Fransa’da bulabildiğimiz malzemelerle hazırladığımız menü fena sayılmazdı; fava, haydari, muhammara, beyaz peynir, acılı ezme, patlıcan salatası ve humusun yanına, ekşili etli kuru dolma, sigara böreği ve mücver eşlik etti.

Ne zamandır evdeki rakıya yakışır bir sofra hazırlayalım diyor, erteliyorduk. Kısmet karantinayaymış. İstanbul’daki arkadaşlarımızı da davet ettik. Onlar da kendi şarap-peynir tabağı menüleriyle bize WhatsApp görüntülü aramayla eşlik ettiler. Yaklaşık iki buçuk saat süren keyifli, hoş sohbetli bir cuma günü oldu. Gerçi gecenin sonuna doğru Türkiye’de ilan edilen 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ile ufak bir panik havası yaşanmadı değil ama soğukkanlı bir şekilde gecemizi noktaladık. Paniğe yer vermediğimiz, umudumuzu kaybetmediğimiz sağlıklı günler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: