Karantinada 26. gün

Spotify’da zihin açıcı bir podcast buldum. Sabahları Özgür Mumcu ve Eray Özer’in sunduğu “Yeni Haller”den bir içerik dinliyorum. Arkadaşım da Serdar Kuzuloğlu’nun bir podcast’ini önermişti ki, onu da başarılı buldum. Açılışı George Orwell’in 1984 romanıyla yaptığı için beni bir dinleyici olarak kazandı. 1984‘ü üniversite yıllarında, bir ders kapsamında okumuş ve çok etkilenmiştim. Yeniden bu romanı hatırlamak hoş oldu.

Bugün de bir saatlik yürüyüşümü tamamlayıp, balkona tünedim. Kuş seslerini dinleyerek ve yeşilliğe bakarak huzur buluyorum. Karantinadan haberler bugünlük de bu kadar. Sağlıkla kalın.

Güncelleme: Corona günlerinde podcast sayılarında artış oldu. Ya da ben bu alanı yeni keşfediyorum 🙂 Mirgün Cabas’ın arkadaşlarını telefonla arayarak “Nasıl gidiyor karantina?” diye sorduğu podcast, Yine Cabas ve Can Kozanoğlu’nun “Nereden Başlasam?” ve Storytel’in yazarlarla bir araya gelip eserlerinin ilk sayfasını sesli okuyup, üzerine konuştukları podcast “İlk Sayfası” da dinleme listelerime dahil oldu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: