Karantinada 45. gün

Evet podcast bağımlısı oldum. Dört farklı yayın takip ediyorum. Haftada bir Yeni Haller ve Trend Topic’i dinliyorum. Eski bölümlerinden başladığım ve günlük takip ettiğim Nereden Başlasam? podcast’ine, yeni keşfim Yalansavar da eklendi.

Yalansavar.org isimli blog’u da olan bu podcast, skeptik (şüpheci) yaklaşım ve eleştirel düşünmenin gelişmesi için çok yararlı bir araç. Verilerle çürüttükleri komplo teorilerini, bağnaz inançları dinlemek çok kafa açıcı, bir o kadar da eğlenceli. Örneğin, Tevfik Uçar’ın yazdığı bir kitaptan hareketle astrolojinin nasıl bir yalan olduğunu o kadar güzel tartışıyorlar ki, bundan böyle bana “yıldız haritası”, “merkür retrosu” gibi söylemlerle gelecek arkadaşlarıma yanıtlarım ve sorularım hazır :). Hayat normal akışına döndüğünde de podcast dinlemeye devam ederim umarım.

Bugün haftalık alışveriş yapıldı. Market oldukça sakindi. Aradığımız herşeyi bulduk. Yağışlı ve rüzgarlı bir hava olduğundan sokaklarda çok oyalanmadan döndük. Bu arada ufak bir macera yaşadık. Komşumuz arabasını park ederken bizim arka tampona çarpmış. Zili çalıp kendini ihbar etti ve her türlü işbirliğine açık olduğunu söyledi. Açıkçası bu kibar ve sorumlu davranışını çok takdir ettim. Birlikte inip arabaya baktık. Tamponda çok ciddi bir şey yok hafif ve küçük bir çatlak var. Servise verip halledeceğiz. Komik olan, bu karantinada haftada bir markete gitmek için kullandığımız arabanın park halinde zarar görmesi 🙂 Önemli bir şey olmadığı için çok şanslıyız. Herkese sağlıklı günler.

One thought on “Karantinada 45. gün

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: