Karantinada 47. ve 48. gün

Bu haftasonu evde biri vejeteryan biri tavuklu iki pizza yaptık. Tam buğday unuyla yapınca biraz kuru oluyormuş buraya hemen not düşelim. Akşam yemeğinden sonra İstanbul’daki arkadaşlarımızla görüntülü sohbet ettik. Bu salgın patlak vermeseydi ay sonunda Lyon’da buluşacak, dört gün boyunca Fransa’nın göllerini gezecektik. Her plan gibi bu da gelecek yıla ötelendi.

Bu aralar hava kötü olduğu için hem dışarı az çıktım hem de sporu savsakladım. Bol bol Netflix tükettim. Yeni bir dizi veya film önerisine ihtiyaç duyan bana soruyor. O kadar fazla içerik izleyip bitirdim ki, danışmanlık yapıyorum artık. Yedi haftadır evde olmama rağmen kitaba konstrantre olamadım. Birkaç okuma girişimim oldu ama yarıda kaldı. Artık bu durumun geçtiğine inanıyorum. Sonunda kütüphanemden Pulitzer ödüllü Carl Sagan’ın Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı kitabını çıkardım. Bilimi geniş kitlelere yayma konusunda çok başarılı olan Sagan’ın bu kitabını TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları serisinden almıştım beş yıl önce. Okumak için doğru zaman gelmiş demek ki.

Öğle saatlerinde şehrin ara sokaklarında dolaşıp biraz oksijen almak iyi geldi. Bomboş sokaklardan geçerken, yazın buraların yeniden cıvıl cıvıl olduğunu hayal ettim. Geri sayımda son 8! Herkese sağlıklı günler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: