Karantinada 50. ve 51. gün

Bugün karantinada yaptıklarımdan değil, pazartesiden itibaren yapacaklarımdan bahsedeceğim. 11 Mayıs itibariyle sokakta ve özellikle kamusal alanlarda maske kullanma zorunluluğu başlıyor. Belediyemiz 90 bin yıkanabilir (kumaş) maskeyi posta yoluyla adrese yollayacakmış. Kullan at maskeleri de market ve eczanelerden satın alabileceğiz.

11 Mayıs’tan sonra evimizden en fazla 100 km uzaklaşabileceğiz. Belediyemiz internet sitesinde, şehrin 100 km çapında nereler olduğunu gösteren bir harita yayınlamış. Maalesef en yakın okyanus kıyısı 140 km uzakta :(( Fransa’nın en güzel köyleri diye bir web sitesi var, ben de siteden yakındaki köylerin listesini çıkardım. Her hafta bir köyü gezebiliriz turizm normale dönene kadar.

Yine belediyemizin sitesinde, zorluk derecesine göre sıralanan 40’a yakın yürüyüş rotası var. Karantina öncesi 13 km’lik orta seviyede bir yürüyüş deneyip, çok keyif almıştım. Şimdi siteye girdim ve 10 km’ye kadar olan tüm rotaları indirdim. Malum, biraz hamladık. Bu yürüyüşlerin en güzel yanı, hiç GPS kullanmadan, yalnızca haritaya bakarak ve yukarıda resimde gördüğünüz yönlendirmeleri takip ederek rotayı tamamlamak. Telefona baş vurmadan bitirilen bir yürüyüş büyük bir başarı benim için. Her hafta sonu yeni bir rotayı bitirebilir, piknik yapabiliriz. Düşünmesi bile heyecan veriyor. Yaşasın doğaya dönüş! Herkese sağlıklı günler…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: