Karantinada 53. gün

Salgın döneminde pek çok konser, tiyatro, film ücretsiz erişime açıldı. Bu dönemde en hoşuma giden (ve kendi adıma çok yararlı bulduğum) Evde Çilingir Sofrası‘nın, Anason İşleri tarafından ücretsiz e-kitap olarak yayınlanması oldu. Kısa sürede çok sayıda kişi tarafından indirilmiş. Gurbette rakı sofrası kurmak kolay olmuyor. Hazırlayan ve ücretsiz erişime açan herkesin eline sağlık!

Bugün 8 Mayıs Zafer Günü. İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya’nın Müttefikler’e karşı yenildiği ve savaşın sonra erdiği gün. Avrupa’nın pek çok ülkesinde resmi tatil. Bu yıl görkemli bir tören düzenlenemese de, 1. ve 2. Dünya Savaşı’nda ölen askerler için dikilmiş anıta mütevazi bir kaç çiçek bırakılmış ve bayraklarla süslenmiş.

Sabah erkenden Jardiland’a çiçek ve Mila’ya mama almaya gittik. Daha önceki deneyimimde uzun kuyruk nedeniyle anında geri dönmüştüm. İnsanlar sokağa çıkamayınca bahçelerini ekip biçtikleri için bu tür bahçe işleri mağazalarına saldırmışlar. Ortanca bulamadım mesela! Ben de sardunya, menekşe ve petunya aldım. Bir dahaki gidişe begonya ve ortanca almak niyetindeyim.

Karantinada bozduğumuz formu biraz toplamak lazım. Bugün 5.5 km hızlı tempo yürüdüm. Ter atmak iyi geldi. Balkonda, güzel çiçeklerimin yanında bir keyif kahvesini hak ettim. Herkese sağlıklı günler…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: