Pandemi sonrası hayat

Çoook uzun süredir blog’u ihmal ettim. Okuyucularım da kaçıp gitmiştir. Haksız da sayılmazlar 🙂 Geçtiğimiz yıl karantinada bilgisayar başında öyle çok vakit geçirdim ki, bir süre ekran karşısına blog yazmaya oturamadım. Normalleşmeye geçilince bir rahatlama geldi ve gezmelere doyamadım. Eylül’de de işe başlayınca yazmak bugüne kısmet oldu.

Son blog yazımdan bugüne kadar geçen bir yılı kabaca özetlemek gerekirse, mayısta (2020) sokaklara serbestçe çıkmaya başlamamla birlikte doğa yürüyüşlerini düzenli hale getirdim. 6 km ile başlayan ve 20 km’ye kadar çıktığım yürüyüşler yaptım “randonnée” grubumuzla.

Haziran-Ağustos döneminde Carcans, Maubuisson, San Sebastian, Sable d’Olonne, İle de Re ve İle d’Oleron’da okyanus kıyısına gidip çimdik. Çimdik diyorum çünkü insan okyanusa girince neden Fransızca’da “yüzmek” eylemine karşılık gelen iki farklı fiil olduğunu anlıyor. Havuzda yüzüyorsunuz ama Atlantik tokat gibi dalgalarıyla sersem ettiği için, okyanusta o eylem daha ziyade suya batıp çıkmak gibi bir şeye dönüşüyor…

Yürüyüşler, Catan partileri derken sonbaharı ettik. Sonbahar-kış dönemi ise işler ve gönüllü projeler bakımından verimli geçti. Önce, derneğin web sitesini yenileyerek yayına aldım. Uzun, öğretici ama çok keyifli bir süreç oldu. Yeni web sitesi beğenilince emeğimin karşılığını almış oldum. Ardından dernekte yönetim kuruluna seçildim. Üniversitedeki kontratım bitince kışı bir raporun editörlüğünü yaparak geçirdim.

Şimdi de havaların iyice ısınmasıyla tatil planları var gündemde. Yeni yazılar da gezi odaklı olacak muhtemelen. Bu yazıyı geçen yıla damgasını vuran benim için üç önemli anıyla noktalamak istiyorum:

  • Angouleme’deki Uluslararası Çizgi Roman Festivali’nde “Walking Dead” yazarı Robert Kirkman‘a imzalattığım albüm,
  • San Sebastian’da en sevdiğim yazarlardan biri olan Hemingway’in Sen Fermin Festivali’ni izlediği ve “Güneş de Doğar” kitabını yazdığı Pamplona şehri gezisi
  • Ve Tour de France’ı şehrimde, evimin 300m ilerisinde canlı izleme şansı…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: